beyaz gül

Birine Beyaz Gül Hediye Etmek ne anlama Gelmektedir?

Birisine birçok nedenden dolayı beyaz bir gül hediye etmek eğiliminde olabilirsiniz. Yukarıda belirtildiği gibi, iki kişi arasında yerleşik bir güven düzeyini belirtmek için kullanılabilirler. Tabii ki, doğal güzellikleri nedeniyle harika kesme çiçekler de yaparlar.

Viktorya döneminde bile, beyaz güller genellikle hediye olarak kullanılmıştır . Genellikle arkadaşlara ve sevgililere verilirdi. Bunun fikri, bir barış, sevgi ve kırılmaz bir bağı sembolize etmekti.

Herkes ne demek istediğini bildiğinden, genellikle iyi karşılandılar. Birinin sizi bu kadar şaşırtıcı bir ışıkta düşündüğünü bilmek çok şey söylüyor. Bu güller harika hediyelerdir çünkü ifade için güzel bir yol sağlarlar. Bir kişiye gül verirken birine gerçekten ne kadar söylemen gerekiyor? Tabii ki, saflık ve tutkunun altında yatan temalar sadece hediye verme deneyimini geliştirir.

Beyaz gül hediye edersem ne olur

Beyaz Gül Çiçek Tarihi

Şimdi, çiçeğin geçmişini neden tekrar okuduğunuzu merak ediyor olabilirsiniz. Yukarıda sembolik tarih işlenirken, bu bölüm varoluşsal tarihe bakar. Bu muhteşem çiçeklerle ilgili farklı bir arka plan var.

Fosiller, gülün 35 milyon yaşın üzerinde olduğunu gösteriyor. Öyle olsa bile, 4,750 yıl önceki gülün izini sürmek zor. Şu anda Çin’de beyaz güller yaratılıyordu . Bu, güllerin Orta Doğu ve Asya’da büyük bir popülerlik görmesi nedeniyle yapıldı.

O zamanlar kullanımları konfeti içindi. Başarılı olayları kutlamak için insanların cemaatlerine atılacaklardı.

Bu dekoratif amaç dışında, güller tıbbi kullanım için de ezilmiştir. Romalıların gülleri hijyen için kullandığına dair kanıtlar bile var. Beyaz gülden elde edilen yağ, parfüm malzemesi olarak kullanıldı.

en güzel beyaz güller

Beyaz gül ile Eğlenceli gerçekler

Beyaz gülü artık iyi tanımalısın, değil mi? Artık olduğunuza göre, işte bundan zevk almanız gereken bazı eğlenceli gerçekler.

Beyaz güllerle ilişkilendirilen barış, bir takma adın oluşmasına katkıda bulundu. Çiçeğe “barışın gülü” diyen birçok insan var.

Beyaz güllerin taç yaprağı sayısı çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu güllerin bazılarının yalnızca dört yaprağı varken, bazıları 45 kadar çoktur.

Viktorya döneminde, gelin buketlerinde beyaz güller çok popülerdi. Bu, aşkta yaşam boyu mutluluk ve huzuru sembolize etmeyi amaçlıyordu.

beyaz gül
güzel beyaz güller

Beyaz güllerin tarihi

Güller , birçok farklı durum için kullanılan güzel çiçeklerdir . Çok yönlülüğünün nedenlerinden biri, çok fazla renkte olmalarıdır. Benzersizliğe izin vermenin yanı sıra, bu renklerin her biri özel bir şeyi sembolize ediyor.

Birine istediğiniz gülü vermekte özgürken, renge dikkat etmeniz önerilir. Doğru durum için doğru gül rengini seçmek, hediyeyi ekstra özel kılmak için uzun bir yol kat edebilir .

Şiir hakkında düşündüğünüz gibi düşünün. Eğer ölüm ve umutsuzluk hakkında bir şiir okur muydun romantik ilgi Sevgililer Gününde? Tabii ki değil! Bu çok uygunsuz olur.

Bu makale beyaz güllere ve bunların ne anlama geldiğine odaklanmaktadır . Bu eşsiz güller hakkında şunları öğrenmeyi bekleyebilirsiniz:

  • Temel anlam
  • Sembolik tarih
  • Beyaz bir gül hediye etmek
  • Çiçek tarihi
  • Eğlenceli gerçekler

Pek çok insan beyaz bir güle baktığında, gördükleri tek şey başka bir çiçektir. Bu kişilerden biri misiniz? Eğer öyleyseniz, bakış açınızı değiştirme zamanı. Bin yıl önceki gül hakkında hiçbir şey düşünmemekte haklı olsanız da, zamanlar artık farklıdır.

Eski Yunanlılar zamanından beri , insanlar çiçeklere sembolizm eklediler . Beyaz gülün anlamı hem şeklinden hem de taç yapraklarının sağladığı estetikten gelmektedir.

Bu güller görünmediğinde bugünün düğünlerinin bir şeyleri eksik gibi görünmesinin bir nedeni var. Bunun nedeni, bu çiçeklerin aşkı , masumiyeti ve barışı sembolize ettiği biliniyor . Düğün sevgiye dayalı yepyeni bir birliktelik olduğu için bu güller inanılmaz derecede uygundur. Beyaz güllerin ortama getirdiği bir huzur ve saflık havası vardır. Bu nedenle, popülariteleri asla azalmaz.

Onlar “Işık Çiçeği” olarak bilinirler. Beyaz güller Masumiyet veya saflığı temsil eder. Ayrıca saygı ve alçakgönüllülük ifade ederler. Beyaz gül, sadece romantizmden başka birçok işarette taşır.Bir görüşe görede gelinlik rengi olduğu için evlilik teklifi anlamınada gelmektedir.
Beyaz güllerle ilişkilendirilen barış, bir takma adın oluşmasına katkıda bulundu. Çiçeğe "barışın gülü" diyen birçok insan var.
Bu dekoratif amaç dışında, güller tıbbi kullanım için de ezilmiştir. Romalıların gülleri hijyen için kullandığına dair kanıtlar bile var. Beyaz gülden elde edilen yağ, parfüm malzemesi olarak kullanıldı.

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.