Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller…

Bu güllerin ve diğer beyaz çiçeklerin narin doğası, güçlü bir açıklama yapmak yerine, sempatiyi nazik bir şekilde pekiştirmeye yardımcı olur. Ayrıca, rengin yokluğu, çiçeğin güzelliğini takdir etmek için çiçeğin kendisini daha yakından incelemekten iç gözlemi davet eder. Peki beyaz gül anlamı nedir?  Bu şekilde beyaz güller, söylenmemiş olanı söylemenin bir yolu olduğu anlamına gelebilir.

En yaygın olarak, beyaz gül anlamı saflık ve masumiyetle bağlantılıdır, bu da çiçekleri gerçek aşkı en doğru şekilde ifade etmek isteyenler için uzun süredir favori haline getirmiştir. Bu nedenle gelin gülü buketlerinin bir parçası olan beyaz güller adeta veriliyor.

Beyaz güllerin sembolik anlamı:

  • Masumiyet
  • Barış
  • Mutluluk
  • Odaklanma
  • Aşk

Geçmişte Beyaz Çiçekler Sadakat ve Saflığı Sembolize Ediyor

Beyaz gül ve çiçekler, tarih boyunca pek çok efsane ve efsaneye ilham kaynağı olmuştur ve bu efsaneler ve efsanelerin yardımıyla bu güzel çiçeklerin o zamanlarda nasıl algılandığını anlayabiliriz.

Bir efsane, Dünya’daki ilk gülün beyaz bir gül olduğunu ve mucizevi bir şekilde başka renklere dönüştüğünü söylüyor. Saf beyaz gülün kanla lekelendiği ve onu kırmızı yaptığı söyleniyordu; ve aynı zamanda bir öpücükle kızararak pembeleştirmek için yapıldı.

Başka bir efsane Eski Yunanlılardan geldi. Bir gün Aşk ve Güzellik Tanrıçası Afrodit bir gülün dikenlerini dikene kadar güllerin aslında beyaz olduğu söylenir. Parmağından damlayan kan beyaz gülleri kırmızıya çevirdi.

Beyaz çiçek aranjmanları masumiyet ve dürüstlük anlamına gelebilirken, beyaz çiçeklerin tutku kaybı anlamına geldiği de düşünülüyordu.

Dolayısıyla, aynı talipten daha önce bir buket kırmızı gül aldıktan sonra bu güllerden bir buket alan biri, belki de aşk ilgisinin artık kur yapmaya devam etmek istemediğine dair söylenmemiş bir ifadeye sahip olacaktı. İşin garibi, zamanla bu tutku susturmanın anlamı, zaman içinde kabul gören ilişki dinamiklerinin bir parçası haline geldi ve özellikle beyaz güller ve beyaz ortancalar, dört yıllık yıldönümleri için sembolik bir hediye haline geldi.

Bu uygulamadaki beyaz güllerin anlamı, büyük ihtimalle ateşli tutkuyla başlayan bir aşkın, artık yerini dinginlikte ve farklı, daha anlamlı bir aşk türünde bulduğunu ifade etmekti.

 

Birinin beyaz gül hediye etmesi ne anlama geliyor?

Seni şanslı! Beyaz gül hediye olarak sevgi ve barışı gösterir. Güller zariftir, tek kelimeyle çarpıcıdır. Beyaz gül anlamı normalde birçok sembolik anlam taşır. Örneğin, eskiden iki sevgili veya arkadaş, ilişkilerinde sadece barışı değil, aralarındaki bağı da belirtmek için birbirlerine beyaz güller verdiler. Taze beyaz güller harika görünür ve herkes tarafından beğenilebilir. Beyaz gülün armağanını vermek söz konusu olduğunda gizli bir tutku ve masumiyet dokunuşu vardır.

Beyaz gül çeşitleri:

Pek çok farklı beyaz gül türü var ve bunların ne olduğuna kısaca değineceğim, böylece daha derin bir anlayışa sahip olacaksınız. Beyaz güllerin hepsi farklı. Ve beyaz güller genellikle üç türe ayrılır. Birincisi, modern gül, ikincisi eski bahçe yükseldi ve son olarak türlerin gülleri. Bir gül bahçesi veya düğün planlıyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz farklı gül türlerini anlamak ilginçtir. Gül denilince akla gelen çoğu gül, beyaz melez çay sınıfı gül olarak bilinen şeydir. Bunun nedeni çiçek açması ve çiçekçiler tarafından kullanılan geleneksel bir gül olmasıdır.

” zafer gülü” de süper güzel. Gülün gerçek merkezinde, sembolik açıdan mutluluk ve rahatlığı temsil eden normalde aşırı derecede sarıdır. Bu çiçekler genellikle iyi bir kesim yapar, yani çoğu düğün buketinde bulunurlar.

Masumiyet, Barış, Mutluluk, Odaklanma, Aşk anlamlarına gelmektedir.
Bir efsane, Dünya'daki ilk gülün beyaz bir gül olduğunu ve mucizevi bir şekilde başka renklere dönüştüğünü söylüyor. Saf beyaz gülün kanla lekelendiği ve onu kırmızı yaptığı söyleniyordu; ve aynı zamanda bir öpücükle kızararak pembeleştirmek için yapıldı.
Beyaz gül hediye olarak sevgi ve barışı gösterir. Güller zariftir, tek kelimeyle çarpıcıdır. Beyaz gül normalde birçok sembolik anlam taşır.

Bir önceki çiçek yazımız olan Efsanevi Beyaz çiçek anlamı ve Daha fazlası başlıklı makalemizde Beyaz çiçek hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.