sarı gül hediye etmek

Birine sarı gül hediye etmek ne anlama Gelmektedir?

Birine sarı gül hediye etmek ve anlamı nedir ? İyimser tonları ve iyi neşeyle genel birliktelikleri ile sarı güller , arkadaşları sevindirmek, ruhları yükseltmek ve genel bir iyilik dileği göndermek için mükemmel bir yoldur. Ve bu, gülleri sevenler için harika bir haber – gül sade, mimari güzelliğiyle tanınır, ancak bazı renkler o kadar önemlidir ki, çalışmak biraz zor olabilir. Örneğin, idari asistanınıza bir buket kırmızı gül göndermek, ofiste kaşlarınızı yükseltebilir. Söylemesi yeterli, sarı güllerle asla yanlış gidemezsin.

Uzun zamandır güneş ve onun hayat veren sıcaklığıyla ilişkilendirilen sarı, sıcak dostluk ve iyimserlik duygularının asırlık konuşmacı rengidir. Pek çok Doğu kültüründe renk neşe, bilgelik ve gücü temsil eder. Ancak herhangi bir sarı çiçek gönülsüz bir mesaj gönderirken, özellikle sarı gülün geçmişi, onu gerçekten tam bir paket haline getiren iyimser, tesadüfi bir karaktere sahiptir.

sarı gül
sarı gül hediye edilir mi

18.yüzyıla gelindiğinde dünya çapında gül sevgisi tüm hızıyla devam ediyordu, ancak sadece pembe ve beyaz tonlarında yetiştiriliyorlardı. Sonunda, yakalanması zor sarı gülün Orta Doğu’da vahşi büyüdüğü keşfedildi ve Avrupa’nın sarı güllerle olan aşk ilişkisi doğdu. İlk sarı gül, gülün meşhur olduğu tatlı kokudan yoksundu, ancak bu hoş görülmedi. Böylece, yetiştirme yöntemleri geliştirilip rafine edildikçe, sevilen tatlı ve baharatlı gül kokusu kısa sürede tanıtıldı ve sarı gül tüm iyimser ve aromatik ihtişamına kavuştu.

Sarı gül vermenin anlamı

Viktorya dönemlerinde, bazı çiçeklerin belirli, anlamlı anlamları olduğu zaman, sarı güller vermek bir özür anlamına geliyordu. Aynı zamanda romantik bir ilişkide kıskançlık hissetmekle de ilişkilendirildi. Sevdiklerinizin sadakatsiz olduğuna inandığınızın ince bir göstergesi olarak görülebilir. Yine de kıskançlık ve üzgün olmak karışık bir işaret veriyor gibi görünüyor.

sarı gül hediye etmek
sarı gül fiyatları

Ancak, biraz önce baktım ve modern zamanlarda arkadaşlığı belirtmek için sarı bir gülün kullanıldığını gördüm. Sarı gülü gönderen kişinin sevgili değil arkadaş olmak istediği şeklinde de yorumlanabilir.

Yine de, bu gün ve çağda biri “çiçeklerle mesajlaşma” pratiği yaparsa çok şaşırırdım. Sanırım, biri bana sarı bir gül gönderirse, sarı rengi sevdiklerini ve bana gönderecek kadar beni sevdiklerini varsayardım!

Viktorya dönemlerinde, bazı çiçeklerin belirli, anlamlı anlamları olduğu zaman, sarı güller vermek bir özür anlamına geliyordu. Aynı zamanda romantik bir ilişkide kıskançlık hissetmekle de ilişkilendirildi.
İlk sarı gül, gülün meşhur olduğu tatlı kokudan yoksundu, ancak bu hoş görülmedi. Böylece, yetiştirme yöntemleri geliştirilip rafine edildikçe, sevilen tatlı ve baharatlı gül kokusu kısa sürede tanıtıldı ve sarı gül tüm iyimser ve aromatik ihtişamına kavuştu.
Sarı renkli gül arkadaşınız için ayrı sevgiliniz veya eşiniz için ayrı ve özel anlamlar taşır. Arkadaşlığınızın sağlam, dostluğunuzun güçlü olduğunu ifade edebilir.

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

“Birine sarı gül hediye etmek ne anlama Gelmektedir?” için 1 yorum

  1. Özet olarak sarı güle karşı özel muhabbet ve sevgi duymak ve bunu karşı tarafa da iletmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.