En güzel Mor çiçekler ve anlamları hakkında detaylı bilgiler

Mor çiçekler ve anlamları nelerdir ? Mor renk her zaman zenginlik, benzersizlik ve güzellik ile ilişkilendirilmiştir. Ortaçağda, mor nadir bir renk ve değerli bir eşya olarak kabul edildi. Kırmızı ve mavi renkleri karıştırarak yapıldı, bu genellikle sıradan insanların karşılayamayacağı bir işlemdi. Bu nedenle, yalnızca zenginlikler ve kraliyet aileleri ile sınırlıydı. Ancak bugün, zaman sonsuza dek değişti, mor temalı bir düğüne sahip olmak veya çevrimiçi mor çiçekler göndermek size bir servete mal olmuyor.

Bununla birlikte, ilgili bilgilere sahip olmak hala çok önemli ve önümüzdeki yıllarda bile aynı olacağını tahmin ediyoruz. Ancak, doğada pek çok ‘gerçek’ mor çiçek olmadığını lütfen unutmayın. Lavanta ve menekşelerden bahsetmediğimiz sürece, koyu mavi renkler ve belirli ışıklarda mor görünen renkler var. Nadir olmasına rağmen, mor çiçekler çok popülerdir. Kalite çiçek, size mor çiçeklerin türleri ve anlamları hakkında çok ihtiyaç duyulan özelliği getiriyor, böylece mükemmel çiçek aranjmanını göndermek istiyorsanız veya ayrılmaz bir unsur olarak mor çiçeklerle çiçek dekoru yapmayı dört gözle bekliyorsanız bilinçli bir karar verebilirsiniz. Hadi bakalım!

mor çiçekler

 

Mor çiçek çeşitleri

Karanfiller birden fazla renkte gelir ve mor karanfil, tuhaf kararların yanı sıra dürtüselliği temsil eder. Mor karanfil göndermek çifte sorun yaratabilir ve gönderene bir yakalama 22 sunabilir. Bu nedenle, dikkatlice ilerleyin. Sevdiklerinize kendiliğindenliği için iltifat etmek ama aynı zamanda zarar veya zararı önlemek için dikkatli davranmalarını istiyorsanız, bu mükemmel bir hediyedir. Bununla birlikte, diğer özel anlarda, her şeyi doğru bağlamda söylemek için bir buket karanfilden tutun.

Mor lotus çiçeği

Kırmızı ve beyaz nilüfer çiçeği görüyorsunuz ama mor nilüfer nadirdir. Doğuda çiçek, yüzyıllardır Doğu kültürlerinde güçlü bir dini sembol olmuştur. Diğer renkler doğanın kendisini veya bu inancın önemli ilkelerini temsil ederken, mor lotus çiçeği mistisizmi ve manevi yolculukları temsil eder. Yaratıcı bir lotus deneyimlemenin eşiğinde olan veya yaratıcı bir engelden muzdarip olan birine hediye edebilirsiniz. Bu çiçeğin aydınlanma getirdiğine inanılıyor ve alıcıyı daha büyük bir iyilik için yaratıcılığı serbest bırakmaya teşvik ediyor.

Mor papatya

Papatyalar gökkuşağı renginde gelir. Karışık papatyalar, özellikle kasvetli bir günde neşeli hisler kullanabilen biri için harika bir hediye olur. Mor papatyalar düşünceliliği temsil eder. Bir arkadaşınıza bir demet mor papatya gönderirseniz, dualarınızda onları hatırladığınızı ve neşelendirmesini istediğinizi gösterir!

Mor zambak anlamı

Her zaman muhteşem zenginliğin sembolü olmuştur ve mor renk sadece çiçeği daha eşsiz ve nadir yapar. Doğada yalnızca birkaç ‘gerçek’ mor çiçek olduğundan, insanlar mor rengi elde etmek için beyaz zambakları boyarlardı. Eski zamanlarda, nadir olmaları ve pahalı ölüm teknikleri nedeniyle sadece kraliyet ailelerinin emrinde mor zambaklar bulundurmasına izin verilirdi. Mor zambaklar haysiyet, zenginlik ve gurur anlamına gelir.

Mor frezya anlamı

Efsaneler, mor frezya çiçeklerini çok uzun süre izlerseniz, etrafa sihir soluduğunu görebilirsiniz ve daha fazla anlaşamayız! Narin çiçek, donuk ruh halinizi yükseltebilir ve evinizin en sıkıcı köşesini bile aydınlatabilir. Çiçeklerin sarı merkezi, çiçek dünyasında masumiyet ve dostluğu simgeleyen mor tonlu frezya çiçekleri oluşturur.

 

Mor lavanta anlamı

Lavanta mumları ve yağı sizi sakinleştirir. Eski zamanlarda lavanta sakinliği ve huzuru temsil ediyordu. Doğal açık mor çiçekler içinize sakinlik ve dinginlik ilham verir. Bir demet lavanta, zihinsel kaosla boğuşuyorsa ve içinde biraz huzura ihtiyaç duyuyorsa sevdiğiniz biri için mükemmel bir hediyedir. Ayrıca meditasyon yapan ve manevi bir yolculuğa çıkmak isteyenler için harika bir hediye olur. Potpuri, kokulu mumlar ve çay yapmak için kuru lavanta çiçeği yaprağı da kullanabilirsiniz. Bu, sakinleşmenize ve kolayca uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır.

Mor ebegümeci anlamı

Hibiscus çiçekleri genellikle çayınıza getirdikleri ferahlatıcı etkisiyle bilinir. Bunun dışında, insanlar zarif güzellikleri ve mistik auraları için mor ebegümeye hayran kalırlar. Çiçekler, insan varoluşunun en önemli yönleri olan sevgi ve yaşamı ifade ettiği için Sharon Gülü olarak da bilinir . Ayrıca size daha fazlasını öğretmeleri için onlara ilham vermek için mentorunuza veya öğrencinize mor ebegümeci çiçekleri hediye edebilirsiniz.

Mor çiğdem anlamı

Çiçekler dünyasında, mor çiğdem çiçekleri baharı ve yeniden doğuşu temsil eder. Phoenix’in yükselişine eşdeğerdir. Hedeflerine ulaşmada ısrarcı olan sevdiklerinize çiğdem çiçekleri gönderebilirsiniz ve hiçbir şey onları caydıramaz. Çiçekler sarsılmaz kararlılığı temsil ediyor. Uzun bir kış büyüsünden sonra arka bahçenize renk patlaması verebilecek bir yaz çiçeğidir.

Mor menekşe anlamı

Bu çiçekler genellikle yolların yan yollarında görülebilir. Genellikle, çiçeklerin rengi beyazdan sarıya değişebilir, ancak aralarında göz kamaştırıcı oynayan koyu mor renkli çiçekleri görebilirsiniz. Menekşeler, özel bir özen gösterilmeden ve beslenmeden yol kenarında büyür. Yine de hayatta kalmanın ve gelişmenin bir yolunu buluyorlar ve şaşılacak bir şey yok, en zorlu şartlandırmada onuru korumayı ve güçlü kalmayı temsil ediyorlar. Bu çiçekler olumsuz zamanlarda pes etmememizi istiyor. Çiçekler dünyasında, zorlukların ortasında dik dururlar ve cesur kalırlar.

Mor sümbül anlamı

Bitki ve çiçekler zehirlidir. Buna rağmen çiçek görsel bir zevktir ve yakından bakarsanız, her çiçeğin bir şekilde diğerinden farklı olduğunu görebilirsiniz. Çiçekler yıldız şeklindedir ve açık mordan koyu maviye kadar değişebilir. Ayrıca, yaprakların kıvrımları üzerinde koyu gölgeli çizgiler bulunan çiçekleri de bulabilirsiniz. Çiçeklerin evreni onu bir hüzün ve özür çiçeği olarak görür. Şaka yaptıysanız ve eylemleriniz veya sözleriniz için üzüldüyseniz, içten özür dilemek için mor sümbül çiçekleri gönderin.

Mor lotus çiçeği, Mor papatya, Mor zambak çiçeği, Mor frezya, Mor lavanta, Mor ebegümeci, Mor çiğdem, Mor menekşe yada Mor sümbül mor çiçek çeşitlerine örneklerdir.
Kırmızı ve beyaz nilüfer çiçeği görüyorsunuz ama mor nilüfer nadirdir. Doğuda çiçek, yüzyıllardır Doğu kültürlerinde güçlü bir dini sembol olmuştur.
Karanfiller birden fazla renkte gelir ve mor karanfil, tuhaf kararların yanı sıra dürtüselliği temsil eder. Mor karanfil göndermek çifte sorun yaratabilir

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.