Harika mor gül

En güzel mor güller ve anlamları nelerdir?

Bir demet gül, bir kişinin yüzüne bir gülümseme getirme yeteneğine sahiptir. Dahası, birinin sevgilisinden bir hediye olduğunda. Ancak güllerin rengi geleneksel kırmızı veya pembe ile sınırlı değildir. Gül ailesi, kırmızı, pembe, sarı, turuncu, mor, siyah vb. Gibi çeşitli renklerden oluşur. Son yıllarda, koyu mor güller sevdiklerimiz için ideal bir hediye fikri olarak insanlar arasında büyük bir popülerlik kazanmıştır. Pek çok insan, oturma odalarını dekore etmek veya düğün törenleri sırasında süs amaçlı olarak mor gül demetlerini kullanır. Birçok gül sever, mekanın güzelliğini artırmak için bahçelerinde diğer açık renkli güllerle birlikte mor güller de yetiştirir. Bu makale size koyu mor güllerin anlamını anlatacak.

Güller genellikle aşk anlamına gelir. Farklı renkli güllerin farklı anlamları olabileceğini biliyor muydunuz? Bugün çarpıcı mor gül hakkında konuşalım . Çoğunlukla “mistik gül” olarak bilinir çünkü kraliyet, büyü ve ihtişam hislerini yayabilir.
Mor gül, çeşitli tonlarda olabilir ve daha açık tonlar, gerçek aşk kadar ilk görüşte aşkla ilişkilendirilir. Daha koyu tonlar, daha uzun vadeli bir aşk ve romantizm anlamına gelir.

Satın Aldığınız Güllerin Renklerini ve anlamını Bilin

Güller birçok renkte ve ortak renklerin farklı tonlarında gelir. Bu renklerin her biri (ve genellikle değişen tonları veya varyasyonları) bir ilişkide farklı bir şeyi temsil eder. Tarihte oldukça uzun bir süredir çiçeklerin kendine ait bir dili vardı. Tanıdıkları birine bir çiçek gönderilebilir ve çiçeğin kendisi de bir mesaj gönderebilir. Bu kısmen sevgililerimize çiçek vermemizin nedenidir. Sevgilinize, annenize, kardeşlerinize veya arkadaşlarınıza verdiğiniz renk ve çiçek türleri, ifade etmeye çalıştığınız duyguya göre değişiklik göstermelidir.
Bu makale yalnızca gönderilen çiçeklerin renkleriyle ilgileniyor ve özellikle gülleri ele alıyor. Çiçeklerin belirli diliyle ilgileniyorsanız, aradığınızı bulmanıza yardımcı olacak bağlantılarla birlikte, çiçek diline makale boyunca referanslar bulacaksınız.

mor gül
mor gül hediye etmek

LAVANTA GÜLLERİ
Lavanta gülleri mistik aşkı ve büyüyü temsil edebilir. Gülün dikeni sıfırsa, ilk görüşte aşkı temsil eder.

KOYU MOR GÜLLER
Gülünüz daha koyu bir mor ise, kalıcı aşkı temsil edebilir ve 25. evlilik yıl dönümü hediyesi olarak görülebilir. Aynı zamanda zarafeti, lüksü ve inceliği temsil eder.

MOR GÜLLER NE ZAMAN VERİLİR

Bu güzellikleri vermek için en yaygın zamanlardan bazıları romantik bir fırsat, Anneler Günü, Sevgililer Günü, yıldönümleri ve doğum günleri olabilir.

Harika mor gül
mor gül resmi
  • Mor, Sihrin Rengidir
  • Mor, büyünün rengidir ve bu nedenle, lavanta güllerinin bir sevgilinin büyüsünü temsil etmesi şaşırtıcı olmamalıdır. Lavanta (veya mor) güller, bir sevgilinin büyüsünü ifade eder. Büyü tanımlamak için, bu kelime başka bir kişiyle neredeyse doğaüstü bir aşk ilişkisine atıfta bulunuyor. Sevgilinize lavanta gülleri verdiğinizde, sevginizin aştığını ve anlaşılması zor, ama sizin için gerçek olduğunu söylüyorsunuz. Bunun biraz takıntılı bir gül rengi olduğu söylenebilir.
  • Zarif rengi ve muhteşem kokusuyla mor gül, milyonlarca insanın kalbini fethetti. Her gül gibi farklı anlamları vardır. Kırmızı güller aşk duygusunu sembolize ederken, mor gül ilk görüşte aşkı temsil eder. Güzelliği büyüleyici ve büyüleyicidir ve aynı şekilde bu muhteşem çiçek, gül kadar güzel ve karşı konulmaz olan kişiye verilir. Bunu bir kişiden almak, alıcıya aşık olduğu anlamına gelir.
  • Gül, bir bireye olan hayranlığı ve çekiciliği ifade eder. Ancak gül açık mor renkteyse, çekiciliğin sadece bir aşk olabileceği söylenir. Bu durumda, duygu kalıcı ya da uzun süreli aşk değildir. Öte yandan koyu mor gül, köklü ve samimi ilişkileri sembolize eder. Gerçek olan ve sonsuza dek kalacak olan sevgiyi temsil eder. Bu nedenle hediye olarak verilirler ve düğünlerde ve ayrıca yıl dönümlerinde süslemeler olarak kullanılırlar.
  • Koyu mor bir gülün görüntüsü, ihtişam, incelik ve zarafeti hatırlatır. Mor renk ihtişam, lüks ve ihtişam anlamına gelir. Bu nedenle, bu güller krallar ve kraliçeler için mükemmel hediyeler olarak belirtildi.
Bu güzellikleri vermek için en yaygın zamanlardan bazıları romantik bir fırsat, Anneler Günü, Sevgililer Günü, yıldönümleri ve doğum günleri olabilir.
Gülünüz daha koyu bir mor ise, kalıcı aşkı temsil edebilir ve 25. evlilik yıl dönümü hediyesi olarak görülebilir. Aynı zamanda zarafeti, lüksü ve inceliği temsil eder.
Lavanta gülleri mistik aşkı ve büyüyü temsil edebilir. Gülün dikeni sıfırsa, ilk görüşte aşkı temsil eder.

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.