hediye kırmızı gül

Gül renkleri Nelerdir? Güller ne anlamlara Gelmektedir?

İlk randevunuz için klasik bir kırmızı gülün mükemmel olduğunu düşünseniz de, farklı bir renk aslında duygularınızı daha iyi ifade edebilir. Gerçek şu ki, her biri kendi anlamı olan en az 24 gül rengi vardır. Buradaki her bir renk gül tonu hakkında bilgi edinin ve o özel kişi için hangisinin en uygun hediye olacağını nasıl bileceğinizi öğrenin. Gül renkleri ve anlamları;

Tek Renkler Güller ve anlamları

Siyah

Bazen cenazelerde kullanılan siyah güller, ölüm ve yasın simgesidir. Üzücü bir anlamı olsa da, olumlu bir mesaj da var; yeni başlangıçlara ve büyük değişikliklere dayanabilirler ve umut ve cesaret getirme yeteneklerinden dolayı güven uyandırabilirler. Siyah bir gül karanlık ve olumsuz görünse de, bu çiçekler gerçekten olumlu bir etki yaratabilir.

siyah gül
siyah gül olur mu

Mavi

Mavi güller imkansız ve gizemi temsil etme eğilimindedir. Birine mavi bir gül veriyorsan, onlara eşsiz ve sıradışı olduklarını göstermiş olursun. Güller, genetik sınırlamalar nedeniyle aslında mavi renkte büyümezler. Bazen mavi güller ulaşılamaz olabilecek gizli aşkı sembolize etmek için kullanılabilir. Bu nedenle, kendilerine güvenen güçlü, bağımsız insanlar için mükemmeldirler.

Bordo

Bordo güller anlamlarında güçlüdür: bilinçsiz güzellik. Bordo, kime verdiğinize olan tutkunuzu ve arzunuzu temsil edecek gerçek bir koyu kırmızı renktir. Birine tek bir güzel bordo gülü veya hatta bir buket verdiğinizde, kırmızı gülünkinden daha güçlü bir çağrışım göstererek, ona çok tutkulu olduğunuzu bildirmiş olursunuz.

Kiraz rengi

Eşsiz kiraz brendi gülü, hepsi bir arada harika bir seçimdir. Turuncu tonların minnettarlığı ve yoğun tutkusu, birisinin onlarla ilgili olduğunu ve sadece onlar hakkında olduğunu bilmesine yardımcı olur. Turuncu, sarı tonlardaki dostluk ve neşe ile eşleştirildiğinde, insanlara birden fazla şekilde onlara minnettar olduğunuzu bildirebilirsiniz. Onlara değer verdiğinizi ve onu terk etmeyeceğinizi göstermek istiyorsanız, vişne brendi gülü harika bir seçimdir.

Mercan

Bu gülün yoğun mercan rengi enerjiyi, ateşli arzuyu ve hayranlığı temsil eder. Bu çiçeklerin parlak mercan rengi, birinin ruhuna olan hayranlığınızı bilmesini sağlamanın mükemmel bir yoludur. Ayrıca, başkalarına genel olarak onlarla gurur duyduğunuzu bildirmek için de harika bir seçim. Bunlardan güzel bir buket, aşk hayatınıza bir enerji patlaması verecektir.

Krem

Krem renkli güller, onlar hakkında düşündüğünüzü gerçekten anlatacak ve sizin için ne kadar önemli olduklarını gösterecek bir düşünceli ve çekiciliğe sahiptir. Hasta veya ihtiyacı olan birine buket gönderiyorsanız, krem ​​rengi bir buket en iyi seçiminiz olabilir. Güzel bir hisleri var ve gönderilecek özel bir gül.

Koyu pembe

Zarif koyu pembe bir gül buketi takdir ve minnettarlığı sembolize eder. Teşekkür etmenin geleneksel bir yolu. Geleneksel bir pembe gülden daha derin olan koyu pembe ton, tanınırlığınızı özel bir şekilde gösterebilir. Aynı zamanda pembe bir gül olduğu için tatlılık ve romantizm çağrışımına sahiptir. Birine yardımları için özel bir teşekkür etmek istiyorsanız, koyu pembe bir gül buketi tam da bunu yapabileceğiniz en eşsiz hediyelerden biridir.

tek pembe gül
en güzel pembe gül resimleri

Yeşil

Yeşil, zenginliği, bereketi ve bolluğu temsil eden klasik bir renktir. Bir buket yeşil gül hediye etmek, neşe ve yeni başlangıçlar için heyecanınızı gösterir. Doğada yeşil olduğu için bu güller yaşamın ve ruhun yenilenmesini simgelemektedir. Parlak yeşil bir gül, başkalarına gelecekleri hakkında olumlu düşündüğünüzü göstermek için mükemmel bir çiçektir.

Lavanta

Lavantanın yumuşak tonu nedeniyle, bu renkteki bir gül, ilk bakışta aşkı ve hatta büyüleyiciliği temsil eder. Eşlerine ve aile üyelerine aşık olan veya tapan insanlar, gerçek duygularını göstermek için mükemmel bir sembol olacak bir lavanta gülü bulacaklar.

lavanta çiçekleri
lavanta çiçeği nasıl bakılır?

Açık pembe

Açık pembe bir gül, zarafetin, nezaketin ve neşenin özüdür. Renklerinin doğası gereği, bu güller aynı zamanda kadınlık, zarafet ve tatlılık anlamına da gelebilir. Bu nedenle, açık pembe bir gül buketi, birisine onlar için mutlu olduğunuzu göstermek ve ona hayran olmak için verebileceğiniz en iyi çiçek seçeneklerinden biridir.

Leylak

Leylak gülünün açık mor rengi, birisine gelecek için niyetinizi gösterebilir. Bu, aslında partnerinize gerçek duygular geliştirmeye başladığınızı ve birlikte daha fazla zaman geçirmek ve ilişkinin çiçek açması için sabırsızlandığınızı gösterebilir.

Portakal

Turuncu, sarı ve kırmızının karışımı olduğundan, turuncu gül bu anlamların her birinin bir kombinasyonunu temsil eder. Turuncu kesinlikle canlı bir renktir, bu yüzden bu gül rengi birisinin hayatınıza verdiği mutluluğu ve sizin için ne kadar önemli olduğunu temsil eder. Turuncu bir gül buketi, kırmızı bir gülün temsil ettiği saf aşkı ve sarının simgelediği dostluğa duyulan minnettarlığı alır. Bu eşsiz turuncu güller, onlarla gurur duyduğunuzu söylemenin harika bir yoludur.

Soluk Şeftali

Soluk şeftali gülü alçakgönüllülüğü temsil eder. Soluk bir şeftali tonu çok masum bir renktir, bu yüzden çiçeğin anlamında parlar. Bu açık renkli güller, onları gerçekten takdir etmek istediğinizde genç kızlar için mükemmeldir.

Şeftali

Şeftali renginde bir gül tatlıdır ve samimiyet ve minnettarlık ifade eder. Aynı zamanda duygularınızın gerçekliğini de temsil eder. Bu çiçekler “teşekkür ederim” demek için harikadır ve bir arkadaşınıza veya aile üyesine sempati göstermenin düşünceli bir yoludur.

Pembe renk güller ve anlamları

Klasik pembe gül kesinlikle parlak ve muhteşem bir çiçektir ve birçok önemli mesaj verme kabiliyeti nedeniyle çok yönlüdür. Bunlardan bir buket, gerçek bir takdir ve derin hayranlık belirtisidir. İster sevgilinize ister aile üyenize verin, bu tatlı gül sevgi duygularınızı onlara en saf şekilde aktaracaktır.

Mor

Güzel, zengin bir mor gül kesinlikle her gün gördüğünüz bir şey değildir. Büyüleyici bir mor gül, “mistik gül” olarak da bilinir. Bu çiçekler, kraliyet ve ihtişam gibi özel anlamlar veriyor. Morun açık renkleri ilk bakışta aşkı temsil eder. Derin mor bir gül, birisine saygı duyduğunuzu göstermek veya fikirlerine değer vermek istediğinizde mükemmeldir.

mor güller
güzel mor güller

Kırmızı

Klasik kırmızı gül zamansız, zarif ve birçokları için favori bir çiçektir. Canlı kırmızı rengi tutku, arzu ve romantizmi temsil eder. Sevginizi ifade etmek için kesinlikle geleneksel gül, ama kesinlikle bir aile üyesi için değil. Zengin bir kırmızı gül, birine kendini adamaya hazır olduğunuzu gösterebilir, ona tüm kalbinizle güvenirsiniz ve ona özel bir şekilde derinden saygı duyarsınız. Popüler kırmızı gül, minnettarlığın ve hayranlığın nihai şeklini ifade etmek için en iyi çiçeklerden biri olmaya devam ediyor.

Somon

Somon güllerinin turuncu güllerden daha pembe bir tonu vardır. Bu nedenle bir heyecan ve coşku mesajı verirler. Somon gülü, masum bir şekilde takdir ve hayranlık uyandırır. Birine gerçekten nasıl hissettiğinizi ve sizi ne kadar iyi hale getirdiğini anlatmak istiyorsanız, somon gülleri gitmenin yoludur.

Beyaz

Beyaz güller, kırmızı güllerle birlikte gezegendeki en popüler güllerden bazılarıdır. Beyaz gülün ruhani doğası, “beyaz güller ne anlama gelir?” Sorusunu çağrıştırır. Bu güzel beyaz gül saflığı gösterir, bu yüzden bir düğün buketi için mükemmeldir. Beyaz güller birliği temsil eder ve yeni aşkın masumiyetini gösterir. Beyaz renk aynı zamanda bu çiçeği onurla ilişkilendirir, bu da onu bir cenaze töreni için uygun bir çiçek yapar veya sevilen birine veda eder.

Sarı

Sarı, doğası gereği parlak ve neşeli bir renktir. Bu nedenle, sarı güller, başka bir kişiye saf neşe, mutluluk ve takdir iletmek istediğinizde verebileceğiniz mükemmel çiçeklerdir. Bu çiçekler harika çünkü romantik bağlamlar olmadan tüm olumlu duyguları temsil ediyorlar. Yani ofiste veya hatta okulda minnettarlık göstermek istiyorsanız, bu çiçekler havayı aydınlatmak için mükemmeldir.

Gül bitkisinin sulaması toprak nemi kontrol edilerek yapılır. Toprak eşit şekilde ıslanacak şekilde sulanmalı, fazla su mutlaka dökülmelidir. Oda sıcaklığında bekletilmiş su ile sulanmalıdır. Yazın günde iki defa, kışın ise daha seyrek sulanmalıdır.
Azotlu gübreler, gül fidanlarında kök, yaprak, dal gibi bölgelerin gelişmesini ve çiçeğin renginin daha albenisi yüksek olmasını sağlar. Fosfor kullanımı gül fidanlarında, daha güçlü sap ve kök gelişiminin oluşumu ve erken çiçeklenme , tomurcuklarında daha iyi olmasını sağlamaktadır.
Güllerde budama zamanı; kış sonu veya ilkbahar başıdır. Yılda bir defa açan güllerin budanması çiçekleri geçtikten sonra yapılmalıdır. Yediveren gülleri, her zaman çiçek açtıktan sonra verimsiz, cılız, güdük kalmış dalları kesilerek uzaklaştırılır.

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.