gül ve çeşitleri nelerdir?

Gül ve Çeşitleri Hakkında Bilgiler

Gül ve Çeşitleri 

Gül ve çeşitleri hayatımızda yer alan görsel güzelliklerden biridir ve çeşitleri çok fazladır. Gül renkleri ve çeşitleri fazla olduğu gibi her türü ve rengi farklı bir duygu yaşattırır bizlere. Aldığımız en güzel ilk hediye, en özel an belki de en mutlu gündür. Gül hediyesi alan herkes anında mutlu olurken gülü veren kişi de bir o kadar mutlu ve gururludur.

Doğanın bize verdiği ikramları yakınlarımıza hediye edebilmek ne harika değil mi? Doğum günü kutlamasında, yıldönümü için, evlilik teklifi çiçeği olarak ve daha birçok neden için gül hediye ederiz. Hangi amaçla olursa olsun gül hediyesi alan kişi mutludur.

Güllerin çeşitleri olduğunu belirtmiştik. Bunlardan birkaçı; Isparta Gülü, Şam Gülü, Güla Muhammedi, Ayı Gülü, Kuşburnu, Kedi Gülü, İtburnu, İtmurun’dur. Her birinin farklı özellikleri ve güzellikleri vardır ve her gül türü çeşitli renklere sahiptir.

gül ve çeşitleri
gül ve çeşitleri nelerdir?

Gül renkleri ve anlamları

Kırmızı gül çiçekçilerde olmazsa olmaz olan bir gül rengidir. Kırmızı gül anlamı aşk ve tutkudur bu nedenle de sevgili ve eşlere hediye olarak verilirler. Bir yakınınıza kırmızı gül hediye ederken dikkat etmelisiniz. Bayanlar çiçeklerin anlamlarını çok iyi bilirler ve yanlış anlaşılma olmasını istemezsiniz.

 • Pembe gül bahçelerde ve buketlerde en çok tercih edilen gül rengidir. Pembe gül anlamı koşulsuz sevgidir. Herkese hediye olarak pembe gül hediye edebilirsiniz.
 • Beyaz gül görünümü ile herkesi etkilemeyi başarabilen bir gül rengidir. Beyaz gül anlamı saflık ve masumiyettir. Gelin çiçeği olarak da tercih edebilirsiniz. Beyaz gül seven yakınlarınızı mutlu etmek için beyaz gül buketi, teraryum içinde beyaz gül ya da vazoda olarak sipariş verebilirsiniz.
 • Siyah gül çok fazla tercih edilmeyen bir gül rengidir. Anlamı ayrılık ve hüzün olduğu için kimse siyah gül hediyesi almak istemez ve sizlerin de tercih etmemelerini tavsiye ederiz.
 • Mor gül bayanların en sevdiği gül renklerinden biridir. Mor gül anlamı asalet ve güçtür. Güçlü ve asaletli yakınlarınıza hediye ederken derin anlamlı bir mesaj da iletebilirsiniz.
 • Turuncu gül görünümü ile içinizi açarken anlam olarak da içtenlik enerji kelimelerini barındırırlar. Herkese turuncu güller hediye edebilirsiniz.

Gül buketi ya da gül çeşitlerinden birini sipariş vermek istediğinizde Kalite çiçek olarak bir tık uzağınızda olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu link üzerinden https://www.kalitecicek.com/urunler/guller online kataloğumuza gelerek ürünlerimize göz atabilir ya da sipariş verebilirsiniz.

Sadece yakınlarınız için değil kendinizi şımartmak için de bir gül seçebilirsiniz. Türkiye’nin tüm il ve ilçelerine teslimat hizmeti vermekteyiz. Teslimat için de ek ücret talep etmiyoruz.

gül ve çeşitleri nelerdir?
gül hediyesi kimlere verilir?

Gül Buketi

Gül buketi bayanların sahip olmak istediği kişisel bir hediyedir. Hayatta mutlu olmanın çok fazla yolu var bunlardan biri de hediye almak ve vermektir. Hediye vererek birçok duygu ve düşünceyi yansıtabiliriz yakınlarımıza ve gül buketi hediye ederek yansıtmak istediklerimizin birkaçı şöyledir;

 • Benim için özelsin ve değerlisin.
 • Sana aşığım.
 • Seni seviyorum
 • İyi ki varsın

Arkadaş, akraba ve diğer kişilere yansıtmak istediklerimiz;

 • Sen olmasan ne yapardım
 • Seni çok özledim
 • Mutlu yıllar, tebrik ederim, teşekkür ederim ya da geçmiş olsun.

Hangi nedenle gül hediye ederseniz edin yakınlarınızın mutlu olacağından emin olabilirsiniz. gül dışında diğer çiçek ve hediye çeşitlerimize göz atmak isterseniz linke https://www.kalitecicek.com/     tıklayabilirsiniz. Sizlere aracılık edip en özel anlarınızda yanınızda olmaktan memnuniyet duyarız.

Rosaceae (Gülgiller) familyasında 115 cins ve 3200 kadar tür bulunur. Binlerce yıldır çiçeklerin sultanı olarak kabul edilen güllerin günümüzde 200 civarında türü ve 18.000-20.000 civarında da çeşidi bulunmaktadır.
Beyaz gül, Kırmızı gül, Pembe gül, Sarı gül, Turuncu gül renkleri bulunmaktadır. Bunların haricinde çok nadir bulunan siyah gül de vardır.

Bir önceki çiçek yazımız olan Harika Pembe renk çiçekler ve anlamları nelerdir? başlıklı makalemizde pembe renk çiçekler ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.