Kırmızı çiçek anlamları nelerdir? Kırmızı Mükemmel Çiçekler Burada

Kırmızı çiçek anlamları nelerdir ? Kırmızı çiçekler, kalp ilişkilerini temsil eder. Kırmızı, kanın rengi, canlılığın işareti ve içinizdeki yaşamın işaretidir. Bu nedenle, kalp ve yaşam meselesi düzenlenir ve kırmızı çiçeklerle temsil edilir. Kırmızı çiçekler her şeyi söylüyor. “Seni seviyorum” dan “Sensiz yaşayamam” a, “Kızgınım” dan “Seninle gurur duyuyorum!” Kendinizi durumu tarif etmek için doğru kelimeleri bulmaya çalışırken bulduğunuzda ve özel gününüz için doğru hediyenin ne olabileceğini bulamadığınızda, işlerini yapmaları için her zaman kırmızı çiçeklere güvenin.

Kırmızı, zamana bağlı olan baştan çıkarma ve arzunun rengidir. Bu nedenle, ruh eşinize kırmızı çiçekler göndermeyi planlıyorsanız, onları beyaz çiçeklerle karıştırmanız daha iyidir, böylece gerçek ve yoğun sevginin arzusu olan doğru duyguyu aktarabilirsiniz.

Kırmızı çiçekler aynı zamanda gücü ve cesareti temsil eder. Enerji ve pozitif hisler yayarlar.

Kırmızı Çiçek anlamları listesi burada:

Kırmızı güller

Güllerin özel bir tanıtıma ihtiyacı yoktur. Aslında, kırmızı çiçekler dediğinizde, kırmızı bir gülü bir görüntü olarak koymak zihninizin diz çökmüş tepkisidir. Çok sayıda renkte mevcut olan ve varlığımızın en temel ama en önemli duygusunu temsil eden güller vazgeçilmezdir. Sevgililer Günü, aşk günü gülsüz eksiktir. Kırmızı gül, bir ilişkinin aşkı, tutkusu ve derinliğini temsil eder. Beyaz gül ve kırmızı gül ile bir ilişkinin en ayrılmaz yönlerini, yani arzu, koşulsuz bağlılık ve sevgi ifade edebilirsiniz.

Kırmızı petunya

Kırmızı petunya, tutku ve aşkı temsil eder. Bununla birlikte, çiçekler alacalı tonlarda mevcut olduğundan ve pek çok anlamı olduğu için, bunlardan biri, alıcının yaptıklarına kızgınlık ve öfke gösteriyor. Ancak çiçek, önemli olan tek şeyin alıcıyla birlikte olmak olduğunu fark etmek için gönderilir. Kırmızı petunya çiçeklerinin çelişkili anlamları, yalnızca içinde bulunduğunuz duruma göre değerlendirilebilecek bir şeydir. Ayrıca, karışıklığı önlemek ve yalnızca iletmek istediğiniz duyguları iletmek için karışık bir petunya buketine de gidebilirsiniz.

Antoryum

Çiçeğe kuyruk çiçeği ve flamingo çiçeği de denir. Otsu bir epifittir ve genellikle parlak çiçek küresi ve süs değeri nedeniyle yetiştirilir. Çiçek, mutluluğu ve refahı temsil eder.

Kırmızı gelincik

Batıda kırmızı haşhaş çiçekleri teselli, ölüm ve anma ile bağlantılıdır. Ancak Doğu ülkelerinde aşkı ve başarıyı sembolize ediyorlar. Antik Yunanistan’da çiçekler, oldukça yatıştırıcı etkisi nedeniyle uyku tanrısı Morpheus ile bağlantılıydı. Japonya ve Çin’de, kırmızı gelinciklerin derin ve tutkulu aşkı temsil ettikleri için çiftler için mükemmel bir hediye olduğuna inanılıyor. Kırmızı gelinciye barış çiçekleri denir. Bunlar genellikle bir savaş bittikten sonra savaş cephesinde çiçek açarken görülür.

Kırmızı trompet sarmaşık

Çiçek trompet şeklindedir ve aslında bir asmadır. Yüksek tırmanıcı 50 fitten fazla büyüyebilir. Kırmızı dışında, çiçek bir renk paletinde gelir. Sinek kuşlarını bahçenizin tuvaline çekmek istiyorsanız, bu sizin tercih ettiğiniz seçenek olmalı.

Kırmızı karanfil

Kırmızı karanfiller gökkuşağı renginde gelir. Kırmızıda bile iki çeşidi vardır. Açık kırmızı karanfil, takdirinizi ifade etmenize yardımcı olabilirken, koyu kırmızı karanfil sevgi ve şefkat ifade eder.

Gerbera papatya

Gerbera papatyaları, gül, karanfil, anneler ve lalelerden sonra dünyanın en popüler beşinci kesme çiçekleridir. Çeşitli renklerde gelirler. Bazen bir çiçeğin bile farklı taç yaprakları vardır. Kırmızı papatyalar masumiyet, neşe ve saflık taşır. Sevdiklerinizin ruh halini yükseltmek veya günlerini aydınlatmak istiyorsanız, gerbera papatyası onlara hediye edebileceğiniz mükemmel bir kırmızı çiçektir.

Nergis zambağı

Bu muhteşem cesur çiçek kararlılık, parlaklık ve güzellik anlamına gelir. Çiçeğin aynı adı taşıyan güzel bir perinin kanından çıktığına inanılıyor. Trompet şeklindeki kızıl çiçekler, yaratıcısı nimf Amaryllis gibi uzun ve cesur duruyor.

Kırmızı laleler

Kırmızı laleler zarafet, aşk, saflık ve masumiyet anlamına gelir. Efsaneye göre Shirin’e delicesine aşık olan Farad’ın kanından kırmızı laleler çıktı ve onun ölüm haberini duyduğunda bir uçurumun kenarından geçti. Zamansız saf sevginin sembolüdür.

Kırmızı zambaklar

Zambaklar çeşitli renklerde mevcuttur ve farklı duyguları iletmek için kullanılır. Kırmızı güller gibi kırmızı zambaklar da tutku, arzu ve aşkı temsil eder. Uzun ömürlü bir arkadaşlığı temsil ettikleri için düğünlerin temel çiçeği haline geldi. Sevginizi ve birlikteliğinizi kutlamak istiyorsanız, özel günü anmak için kırmızı zambaklardan daha iyi bir çiçek bulamazsınız.

Kırmızı orkide

Orkideler zenginliği, güzelliği ve zarafeti tanımlar. Kırmızı orkideler cesareti, gücü, tutkuyu ve arzuyu temsil eder. Kırmızı ve mavi orkideler nadir bulunan bir bulgudur ve bu nedenle kalbinizde benzersiz bir yere sahip olan insanlar için mükemmel bir hediyedir.

 

Kırmızı Gül: Hiç şüphesiz ki aşkın temsilcisidir ayrıca karşı tarafa olan derin duyguları simgeler. Dünya üzerindeki en romantik ve en güzel kokan çiçeklerdir.
Petunya yıllık bitkiler olarak düşünülsede, aslında çok yıllık bitkilerdir. Uygun ortamlar sağlandığında yıllarca yaşamaya devam edebilirler.
Antoryum çiçeği arum familyasında yer alan çiçeklerden biridir. Her ne kadar kalp şeklinde çiçek açıyor olsa da bu çiçeğin anlamı aslında sanıldığı gibi sevgi ya da aşk değildir. Antoryum çiçeği üç anlama gelir. Bunlar; misafirperverlik, mutluluk ve berekettir.

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.