Kırmızı gül ve anlamı hakkında bilgiler nelerdir?

Aşkın rengi kırmızı olunca güller de sevgili olarak görülünce kırmızı gülün anlamı daha da derinleşti ve sonsuz aşk anlamına geldi. Evlilik tekliflerinde çok fazla rağbet gören kırmızı gül fiyat olarak da çok makul. Kırmızı gül resmi bile bizi etkilerken bir buket halinde size gönderilmiş olduğunu bilmek ne heyecan verici di mi? Bazen bir an gelir ki nutkumuz tutulur, kelimeler kıfayetsiz kalır ve öylesine derin hissettiğimiz şeyleri anlatamayız. Ne acı bir durum! İşte bu gibi zamanlar için yazmak gerekir. Bir buket kırmızı gül ile gönderin yazdıklarınızı sevdiğiniz mutluluktan uçsun. Çünkü ; o bunu hak ediyor.

Kırmızı gül anlamı

Alıcıyı bir buket çiçekle sunulmaktan daha fazla etkileyen çok az şey var. Özellikle kırmızı güller almak için heyecan verici bir hediyedir. Kırmızı gülü çevreleyen romantizm, tutku ve aşk aurası tartışılmaz. Çiçeklerin dili ya da floriografi, Viktorya döneminde, diğer katılımcılara sesli olarak ifade etmek istemedikleri duygu ve duyguları ifade etmek için kullanılan karmaşık ve gizli bir dildir. Çiçeklerin dili çok çeşitli çiçekler, bitkiler ve bitkileri içerirken, kırmızı gül o kadar güçlü bir anlama sahipti ki, çağlar boyunca günümüze taşınmıştır

Kırmızı gülün anlamı demek yanlış olur. Anlamlarını sıralamak gerekirse;

Kırmızı güller aynı zamanda tutku, gerçek aşk, romantizm ve arzu anlamına gelir. Kırmızı gül, klasik bir “Seni Seviyorum” gülüdür ve Sevgililer Günü için popüler bir seçimdir. Kırmızı güller bir gelin buketi olarak kullanıldığında, evlilikteki mutluluğu ve birbirlerine karşı gerçek bir saygı ve takdiri temsil ederler. Koyu kırmızı bir gül, bağlılığa hazır olduğunuz ve o kişiye karşı derin bir tutku duyduğunuz anlamına gelebilir. Nihayetinde, birisine onu sevdiğinizi söylemek istiyorsanız, gitmenin yolu kırmızı bir güldür!

  • Kırmızı bir gül goncası: kırmızı gül goncalarının genellikle masum bir aşkı veya alıcının genç ve güzel ya da saf ve güzel olduğu duygusunu temsil ettiği düşünülür.
  • Tam çiçeklenme halindeki tek bir kırmızı gül Seni seviyorum.
  • Koyu kırmızı veya bordo bir gül, bilinçsiz bir güzelliği gösterebilir.
  • Dikensiz kırmızı bir gül, verenin, alıcıyı ilk gördüğü duygusunu sevdiğini gösterebilir.

Aşkı ve tutkuyu gösteren uzun ve iyi bilinen geçmişiyle kırmızı gül, gerçekten unutulmaz bir buket oluşturabilir. Çiçeklerin dilini kullanırken, anlamı güçlendirmek için kişisel bir mesaj içeren bir kart eklemek genellikle akıllıca olur. Renklerin ve çiçeklerin özel anlamları, bugün geçmiş yıllarda olduğu kadar iyi bilinmemektedir.

Sayı olarak kırmızı gül anlamları

Tek bir gül – genellikle sevdiklerinize hediye edilir, tek bir gül ‘ilk görüşte aşkı’ gösterir.

2 Gül – Derinden aşık olduklarınıza iki tek gül hediye edersiniz.

3 Gül – Seni seviyorum’.

4 Gül – ‘Aramıza hiçbir şey girmyecek’ demenin mükemmel yolu.

5 Gül – özel birine olan sevginizi ifade eden harika bir yoldur. Bir partnere veya arkadaşınıza onu ne kadar önemsediğinizi göstermek istiyorsanız, beş gül ideal bir seçenektir.

6 Gül – ‘Seninle olmak istiyorum’ anlamına gelir. Biriyle çıkıyorsanız ve ilişkinizi bir sonraki seviyeye taşımak istiyorsanız, ona altı gül hediye etmek, bu duyguları ustaca ifade etmenin mükemmel bir yoludur.

7 Gül – Güllerin anlamı düşünüldüğünde, bu miktar sevdayı ifade eder.

8 Gül – Bir arkadaşınız veya aile üyesi zor bir dönemden geçiyorsa, sekiz gül, desteği gösterdiği için onlara hediye etmek için mükemmel bir sayıdır.

9 Gül – sonsuz aşkın sembolü. Hayatın geri kalanını birlikte geçirmek istediklerinize çoğu zaman bu tam sayıdaki gülü verirsiniz.

10 Gül – özel birine ‘mükemmel olduğunu’ söylemenin basit ama güçlü bir yolu.

60 kırmızı gül anlamı ,

60 gül veya 5 düzine gül, bu miktarın özel bir anlamı yok. Bunu özel bir kişi veya en çok sevdiğiniz insanlar için önemli bir anlam haline getirebilirsiniz.

Evde gül yetiştirmek için saksı, toprak, su ve malç yeterlidir. Çömlek saksı kullanılması önemlidir. Eski tip büyük bir çömlek saksı hem gül fidanının köklerini hem de toprağı yaz ve kış aylarında iyi derecede korur. Toprak seçimindeki püf nokta ise humuslu topraktır.
Genellikle sevdiklerinize hediye edilir, tek bir gül 'ilk görüşte aşkı' gösterir. 2 Gül ise derinden aşık olduklarınıza iki tek gül hediye edersiniz.
Özel birine olan sevginizi ifade eden harika bir yoldur. Bir partnere veya arkadaşınıza onu ne kadar önemsediğinizi göstermek istiyorsanız, beş gül ideal bir seçenektir.
60 gül veya 5 düzine gül, bu miktarın özel bir anlamı yok. Bunu özel bir kişi veya en çok sevdiğiniz insanlar için önemli bir anlam haline getirebilirsiniz.

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.