Kokulu gül türleri hakkında bilgiler nelerdir?

Güller , sevgi, güzellik ve hayranlık duygularını temsil eden hem kır hem de resmi tarz bahçelerin temelini oluşturan oldukça kokulu çiçeklerdir. Parfümlü gülleri açık bir pencerenin veya evinizin giriş noktasının yanına dikmek her zaman iyi bir fikirdir, böylece koku esintiye kapılabilir ve tüm evinize hoş bir gül kokusu verir. Kokulu gül türleri;

Madam anisette en kokulu güldür

Büyük, tamamen çift çiçekler, sıcak aylar boyunca kızarmalarda taşınır.

Çok sayıda madalya kazanan bu sağlıklı, bakımı kolay gül, aynı zamanda sıcağa dayanıklı bir çiçektir .

Dik büyüme alışkanlığı ile yaklaşık 1,2 m yüksekliğinde ve 50 cm genişliğinde bir form elde edebilir.

 

Boscobel

‘Boscobel’ romantik, şehvetli çiçekleri baştan çıkarıcı bir koku ile birleştirir.

Çiçek kümeleri, güzel kaplara açılan kırmızı tomurcuklar olarak başlar, ardından somondan koyu pembeye tonları harmanlayan çok sayıda yapraktan oluşan klasik rozetlere dönüşür .

Mürver çiçeği, badem ve armut dokunuşlarıyla enfes bir mür kokusuna sahiptir.

Bu, koyu yeşil, parlak yapraklı, canlı, sağlıklı bir çeşittir, bahçede hızlıca kurulur, burada yaklaşık 1,2 m yüksekliğinde ve 1 m genişliğinde dik bir çalı oluşturur ve ilkbahardan sonbahara kadar tekrar tekrar çiçek açar.

MISTER LINCOLN

Bu klasik melez çay gülü ilk olarak 1964’te ortaya çıktı ve bu kadar güvenilir bir performans sergilediği ve parfüm çok iyi olduğu için favori olmaya devam etti.

Koyu kırmızı çiçekler yüksek merkezlidir ve taç yaprakları inanılmaz bir maddeye sahiptir. Açtıklarında, çiçekler kaplanır ve koyu mor bir renk alır.

Bu gül, çiçek aranjmanları için idealdir – bir çalı pek çok muhteşem, uzun ve güçlü saplar üretir – ancak dikenler de güçlü olduğu için kullanışlı bir dikeni vardır.

Sert yaprakları olan güçlü bir çeşit olan ‘Bay Lincoln’ sıcağı sever. 1,8 m yüksekliğe ulaşabilir, bu nedenle bir örnek bitki yerine bir yatağın arkasında kullanın.

PARFÜM TUTKUSU

Avustralya’nın 2012 Ulusal Gül Bahçesi Denemelerinde , ‘Parfüm Tutkusu’ altın madalya kazandı ve sağlık, biçim ve kokunun ilahi birleşimi sayesinde En İyi Hibrit Çay, En Güzel Kokulu Gül ve En İyi Gül Deneme unvanlarını kazandı.

Pembe çiçekler, uzun, neredeyse dikensiz gövdeler üzerinde 45’e kadar yaprağa sahiptir.

Bu lezzetli yoğun kokuları, armut ve şakayıkla birlikte liçi ve beyaz şeftalinin kalp notalarına dönüşen en iyi narenciye notalarına sahiptir.

Bu güçlü bahçe gülü siyah noktaya karşı mükemmel direnç sağlar ve 1.5mx60cm boyutlarına ulaşır. Harika formu ve sağlıklı bitki örtüsü ile toplamak için idealdir ve yetiştirmesi kolaydır.

BAHÇENİZİ GÜLLER İÇİN HAZIRLAMA

Güllerinizin kalitesi, yetiştirme koşullarının kalitesiyle doğrudan ilgilidir. Optimum performans için aşağıdakilere ihtiyaçları olacaktır:

Güneş: Günde en az altı saat direkt güneş ve tercihen daha fazla.

İyi hava hareketi: Bu, kara nokta gibi mantar hastalıkları ile ilgili sorunları önler.

Verimli toprak: Besinleri ve suyu tutmak ve derin kökleri desteklemek için, güller iyi, iyi drene edilmiş topraklar gibi. Killi tınlar idealdir. Toprağınız kumlu ise her yıl organik maddelerle zenginleştirin.

Gübreleme: Çiçek üreten fabrikalar olarak güllerin sürekli yakıta ihtiyacı vardır. Çiçeklerin ana fışkırmalarını desteklemek için ilkbaharın başlarında ve yaz sonunda organik bazlı bir gül gübresi kullanın.

Su: Haftalık derin bir ıslatma idealdir. Budama Ana erik, kış ortası olup, Ocak sonu veya Şubat başında daha hafif bir eriktir.

Haşere ve hastalık kontrolü: Gerektiğinde Eco-Neem ve Eco-Rose gibi tescilli organik ürünler kullanın.

Madam anisette en kokulu güldür. Çok sayıda madalya kazanan bu sağlıklı, bakımı kolay gül, aynı zamanda sıcağa dayanıklı bir çiçektir .
'Boscobel' romantik, şehvetli çiçekleri baştan çıkarıcı bir koku ile birleştirir. Çiçek kümeleri, güzel kaplara açılan kırmızı tomurcuklar olarak başlar, ardından somondan koyu pembeye tonları harmanlayan çok sayıda yapraktan oluşan klasik rozetlere dönüşür .
Bu klasik melez çay gülü ilk olarak 1964'te ortaya çıktı ve bu kadar güvenilir bir performans sergilediği ve parfümü çok iyi olduğu için favori olmaya devam etti.

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.