Beyaz ve pembe gül

Pembe Gülün Anlamı Nedir ve Hangi Durum İçin Kullanılır ?

Bir kadını çiçek aranjmanı göndermekten daha fazla etkileyebilecek çok az şey vardır. Pembe güller, almak için hoş ve zarif bir çiçektir. Pembe gülü çevreleyen romantizm, aşk ve tarihin aurası tartışılmaz. Floriografi ya da çiçek dili, Viktorya Dönemi’nden kalmadır ve karmaşık ve gizli bir dildir ve pek çok anlam düzeyi vardır, duygular ve başkalarına konuşmak istemedikleri ya da konuşamayacakları şeyler hakkında mesajlar göndermek için kullanılırdı. Çiçeklerin dili çok çeşitli çiçekler, bitkiler ve otları içerirken, pembe gül en uzun süredir. Pembe gülün anlam için okumaya devam edin.

Pembe Güller Neyi Sembolize Eder?

Pembe güller, yumuşak, misafirperver veya rahatlatıcı bir neşe veya mutluluk hissi verebilir. Bu nedenle, pembe gül aranjmanları genellikle arkadaşlar ve aile üyeleri arasında değiş tokuş edilir – çiçekler başka birinin mutlu olmasını istediğimiz basit ifadelerdir. Bu, diğer tüm modern güllerin yaratıldığı gülün ana çeşidi oldukları için pembe güllerin kökenlerinden kaynaklanıyor olabilir. İletmeniz gereken önemli bir şey olduğunda pembe güller de çok yönlüdür.

Pembe güller
tek pembe gül

Bu güllerle ilgili çok ilginç bir gerçek, eski İbranice metinlerde, büyük ölçüde o dönemin tek gülleri oldukları gerçeğinden ötürü, Kudüs şehrinin duvarları içinde izin verilen tek çiçek pembe güller olduğu yazılmıştır. ve onların spiral yaprakları mükemmelliğe giden bir yolculuğu temsil ediyordu.

Ayrıca geçmişte, dünyanın her yerinde farklı renklerde güller vardı ve pembe güllerin sembolizmi, doğadaki en güzel çiçeği verme arzusunu yansıtıyordu, özverili ve saf bir armağan… ancak fark edilmesi kesin

Pembenin Farklı Tonları Farklı Duyguları Sembolize Edebilir

Zamanla, diğer gül renkleri pembe güllerle melezleştirildi ve birden fazla pembe gül tonu da yaratıldı. Bununla birlikte, pembe bir gülün neyi temsil ettiğine ilişkin farklı tanımlar geldi.

Örneğin soluk pembe güller , hayranlıkla veya tutkunun kızıl kırmızısına henüz ilerlememiş bir aşkla ilişkilendirilir.

Parlak fuşya pembe gül aranjmanları farklıdır – minnettarlık ve minnettarlık anlamına gelebilir, bu da bir buket pembe gülü mükemmel bir Teşekkür Hediyesi yapar. Düğünler ve kutlamalar için,

Açık pembe ve beyaz gül çiçek aranjmanları, beyaz çiçeklerle sembolize edilen niyetin saflığı ile birlikte mutluluk ve neşe fikirlerini ifade eder.

tek pembe gül
en güzel pembe gül resimleri

Teşekkür ifadesi olarak verilen koyu pembe güller , açık pembe ortanca ilavesiyle hayranlık duygusu da içerebilir. Öyleyse, ikinizin de hayran olduğu ve minnettar olduğunuz özel biri varsa (anne, eş, teyze, büyükanne veya büyükbaba gibi) benzersiz bir ortanca ve pembe güller çiçek aranjmanı, her şeyi tek bir hediye ile söylemenin harika bir yoludur.

Bu sembolizmden faydalanan sadece pembe güller değil, diğer pembe çiçeklerdir. Örneğin pembe ortancalar aynı neşe ve hayranlık ifadelerini getirir, ancak bunu benzersiz bir şekilde yapar. Pembe ortancalar – zambaklar, laleler ve diğer bahar çiçekleri gibi – yenilenmeyi veya neşeli yeni bir başlangıcı temsil edebilir, bu da onları yeni bir bebeği karşılamak veya bir çifti bir nişan için tebrik etmek için popüler seçenekler haline getirir. Pembe güllerle birlikte pembe ortancalar hediyenin arkasındaki düşünceyi güçlendirebilir.

Ama Bugün Pembe Güller Ne Anlama Geliyor?

Pembe gül aranjmanları dünyadaki en popüler aranjmanlar arasındadır – sadece kırmızıdan sonra ikinci sıradadır. İster ofis, ister resmi oturma veya yemek alanı, komodin, hatta veranda veya güneşlenme odası olsun, herhangi bir odaya hoş geldiniz eklemeleri yaparlar.

Geniş pembe gül yelpazesi, hediyenin romantik bir jest olarak veya bir zarafet ve güzellik hareketi dışında herhangi bir şey olarak yanlış yorumlanacağından endişelenmeden kimseye vermeye uygun oldukları anlamına gelir.

Beyaz ve pembe gül
çok güzel pembe gül

Diğer Renklerle Kombinasyonda Pembe Gülün Anlamı:

Kırmızı güllerden oluşan pembe bir gül, sevdiğiniz kişiyle olan ilişkinizdeki mutluluğunuzu gösterebilir.

Pembe ve beyaz güllerden oluşan bir buket, neşe ve masumiyet anlayışınızı ifade edebilir.

Mutluluk, neşe, zarafet, nezaket, teşekkür ve başsağlığı ifade eden uzun ve bilinen geçmişi ile pembe gül, bu gül rengini en çok yönlü kılar. Diğer renklerle birlikte kullanıldığında mutluluğu ve neşeyi gösterebilir ve güzel bir buketi daha da göz alıcı hale getirebilir. Çiçek dili (çiçek dili) sanatını kullanırken, çiçeklerin dilinin günümüzde pek bilinmediği anlamını pekiştirmek için kişisel bir mesaj içeren bir kart eklemek genellikle akıllıca olur.

Pembe güller, yumuşak, misafirperver veya rahatlatıcı bir neşe veya mutluluk hissi verebilir. Bu nedenle, pembe gül aranjmanları genellikle arkadaşlar ve aile üyeleri arasında değiş tokuş edilir - çiçekler başka birinin mutlu olmasını istediğimiz basit ifadelerdir.
Parlak fuşya pembe gül aranjmanları farklıdır, minnettarlık anlamına gelebilir, bu da bir buket pembe gülü mükemmel bir Teşekkür Hediyesi yapar.
soluk pembe güller , hayranlıkla veya tutkunun kızıl kırmızısına henüz ilerlememiş bir aşkla ilişkilendirilir.
Pembe gül aranjmanları dünyadaki en popüler aranjmanlar arasındadır - sadece kırmızıdan sonra ikinci sıradadır. İster ofis, ister resmi oturma veya yemek alanı, komodin, hatta veranda veya güneşlenme odası olsun, herhangi bir odaya hoş geldiniz eklemeleri yaparlar.

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.