pembe çiçekler

Harika Pembe renk çiçekler ve anlamları nelerdir?

Çiçekler gününüzü aydınlatabilir ve sevdiklerinizin onlar hakkında düşünmenize izin verebilir. Bununla birlikte, potansiyel bir aşk ilgisine cenaze törenine uygun bir buket göndermek, çiçek açma şansı elde etmeden önce, tomurcuklanan ilişkinizi batırabilir. Paylaşılan renk anlamlarına göre bazı neşeli pembe çiçekleri bir araya getirerek romantizm, aile sevgisi veya sadece arkadaşlık için doğru tonu belirleyin. Pembe renk çiçekler ve anlamları;

En Popüler Pembe Çiçekler

Çiçek dükkanlarında satılan yüzlerce çiçeğin pembe çeşitleri vardır, ancak aranjmanlar romantik veya sevecen buketler tasarlarken temellere bağlı kalma eğilimindedir. En çok kullanılan pembe çiçeklerden bazıları şunlardır:

Pembe gül tomurcukları ve çiçekleri, hayranlığın, minnettarlığın ve saygının sembolü

Yaşamı ve onu yaşama tutkusunu simgeleyen parlak eflatun lale çiçekleri

Doğru kişiye gönderildiğinde eğlenceli ve neşeli bir mesaj gösteren yumuşak pembe sümbül

Diriliş mesajıyla gösterişli Stargazer’dan alçakgönüllülük ve zeka anlamlarıyla ürkek Asya çeşitlerine kadar her türden pembe zambak çiçekleri.

Tabii ki, günümüzde çoğu beyaz çiçek siparişi için doğru boyanın uygulanmasıyla pembe renkte olabilir.

Pembe renkli ağaç çiçekleri
pembe çiçekler

Çiçeklerin Viktorya Dilinde Pembe

Yumuşak ve yumuşak pembe sevgisi modern çağda değil, daha çok Viktorya döneminde başladı. Bu dönem, eğitimli bir orta sınıfın ilk kez büyük ölçüde genişlemesini içeriyordu, bu nedenle doğal olarak tüm bu bayanlar ve baylar, kelimeler çok cesur olduğunda kendilerini ifade etmek için çiçeklere döndüler. Pembe kamelya, birisine onu özlediğini söylemenin iyi bir yoluydu. Bir seyahate çıkıyorsanız ve yıllarca aşkınızı görmek için geri dönmezseniz, onları unutmayacağınızın bir işareti olarak onlara pembe bir karanfil verebilirsiniz. Buna karşılık, pembe tazı, aptallığın ve geçici hayallerin bir işaretiydi.

Sevgililer Günü için Romantik Anlamlar

Esas olarak yıldönümünüz veya nişan buketiniz için doğru mesajı göndermekle ilgileniyorsanız, romantizmle en çok ilişkilendirilen pembe ve açık kırmızı çiçeklere sadık kalın. Güller, laleler ve şakayıkların hepsi ışıltılı yaprakları nedeniyle tasarıya uyuyor. Büyük pembe ortanca demetleri aynı zamanda hoş bir tatlılık ve takdir bulutu yaratırken, pembe papatyalar yeni ilişkiler ve genç aşk için daha uygundur.

en güzel pembe çiçek
Pembe çiçekler

Diğer Etkinlikleri Renklerle Kutlamak

Romantik tatiller ve günler için sadece pembe çiçekler kullanmakla sınırlı değilsiniz. Zor bir durumda size yardım ettiği için bir arkadaşınıza veya iş arkadaşınıza teşekkür etmeye mi çalışıyorsunuz? Bu renkteki sümbül ve güller minnettarlık mesajı verir. Parlak renkleri takdir eden biri için bir sempati buketi oluşturmaya çalışıyorsanız, pembe krizantemin cenaze çağrışımları onu mükemmel bir seçim yapar. Pembe çiçekler ayrıca parlak renklerin canlandırıcı etkisini takdir eden herkes için mükemmel bir hediyedir. Bir buket veya vazo aranjmanını bir araya getirirken çiçeklerin anlamlarıyla sınırlı hissetmeyin.

Pembe çiçekler

Pembe çiçekler zarafeti, kibarlığı ve mutluluğu temsil eder. Çiçeğin şekli ne olursa olsun – pembe bir bahçenin sıkı, küçük tomurcuklarından, tam çiçek açan pembe bir şakayığın narin, açık yapraklarına kadar – pembe çiçekler gençliği, masumiyeti ve neşeyi taşır.

pembe çiçekler
pembe çiçek hediye etmenin anlamı

Begonya

Bu eğlenceli çiçekler, üç ana kategori altında 1.800 benzersiz türde gelir: semperflorens (en yaygın), yumrulu ve uzun ömürlü (nadir). Yumrulu begonyalar gülleri andırır ve ayrıca yenilebilir yaprakları, sapları ve çiçekleri vardır.

Sembolize eder: Tedbirli olmak

Güneş: Kısmi güneş

Toprak: İç mekanlarda iyi drene edilmiş

Bölge: 9–11

Çiçeklenme: Sonbahardan ilkbahar

Karanfil

Pembeler ve pembemsi morlar, karanfilin doğal rengidir – ancak seçici yetiştirme ve genetik mühendisliği sayesinde, karanfiller mor, kırmızı, beyaz, turuncu, yeşil ve mavi gibi birçok renkte ortaya çıkar. Bu eğlenceli çiçekler de yenilebilir ve sıklıkla garnitür olarak kullanılır.

Simgeliyor: Minnettarlık ve unutulmaz olma

Güneş: Kısmi güneş

Toprak: İyi drene edilmiş, döllenmiş

Bölge: 3–10

Çiçeklenme: İlkbahardan yaza kadar

Kiraz çiçeği

Bu ünlü Japon çiçekleri ilk olarak 1912’de iyi dış ilişkilerin bir temsili olarak Amerika Birleşik Devletleri’ne getirildi . Kiraz çiçeği ağaçları çiçek açtığında (genellikle Nisan ayında), dallar tatlı bir kokuya sahip göz kamaştırıcı pembe çiçeklerle dolar.

Simgeliyor: Hayatın ve baharın güzelliği

Güneş: Gölgeye tam güneş

Toprak: İyi drene edilmiş, kumlu

Bölge: 5-8

Çiçeklenme: İlkbahar

Pembe karanfil aslında duyguların en içtenliğini anlatmaktadır. Bir başka anlam taşıyan çiçeğin yanında veya içerisinde pembe karanfil yer alırsa o çiçeğin sevgi ve içten olduğunu anlatır.
Pembe renk, sevgi, romantizm ve yumuşaklığın sembolüdür. Pembe papatya, sevgilinize veya ilginiz olan herhangi bir kişiye hediye edilebilir.
Pembe gülün anlamı, minnet duygusu olarak nitelendiriliyor ve karşılık buluyor. Sevdiğiniz insana olan minnet duygusunu ve ona teşekkürünüzü dilerseniz pembe gül ile birlikte daha doğru şekilde ifade edebilirsiniz.

Bir önceki çiçek yazımız olan Beyaz Gül Ne Anlama Geliyor? Mükemmel Beyaz Güller... başlıklı makalemizde beyaz gül anlamı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.