siyah gül resmi

Efsanevi Siyah gül anlamı ve Siyah Gül hakkında bilgiler

Çiçekleri her durumda duygularını ve duygularını ifade etmek için kullandıkları, insanların kimyasıdır. Çiçekler, kelimelerin yapamadığı duyguları da ifade edebilir. Güller, eski çağlardan beri iletişim kurmak için kelimeler kullanmaktan çok kullanılmaktadır. Dünyadaki milyonlarca çiçekten güller hep bizi cezbetti ve ilgimizi çekti. Ama ya siyah güller? Siyah gül anlamı nedir?

Güller pek çok farklı renkte bulunabilir ve gül dışında duyguların tutkusunu ifade edebilecek bir çiçek yoktur. Her gül renginin kendi anlamı ve duyguları ifade edebilecek sembolik anlamı vardır. Yaygın olarak görülen güller, aşk ve romantizm duygularını gösteren kırmızı ve pembedir, barış için beyazdır ve siyah gül, sıradan bir gül olarak kabul edilmemektedir.

Siyah Güller çoğunlukla ölümün, ilişkide ayrılığın, kara büyünün, umudunu kaybetmenin veya dünyadaki çarpıcı güzelliğin anlamını simgelemektedir. Diğer makalemizde, beyaz ve mavi güllerin neyi sembolize ettiğini anlattık. Şimdi siyah gülün sembolik anlamını okuyabilirsiniz.

siyah gül
siyah gül olur mu

Siyah gül anlamları; Nefret ve İntikam

Siyah, nefret ve intikamın simgesidir ve bu, düşmanınıza hala kızgın olduğunuzu göstermek için göndermek için kullanılabilir. Bu gül aynı zamanda rakibinizle olan düşmanlığınızı da tazeleyecektir. Aynı zamanda, düşmanlığı bitirmek ve önceki tüm intikam eylemlerini unutmak için bir ruh halinde olmamanız, düşmanlıkta katılık olarak da bilinir.

Yeni bir başlangıç

Üzücü kaygılar dışında siyah gül, zorla bağlandığınız kişiyi bırakıp şimdi yeni hayata başlayıp geçmiş ilişkiyi bitirecek gibi özgürlük şartları için de kullanılır. Kara Gül aynı zamanda kendi iç benliğinizle olacak saflıkla yaşama gücü verir. Yani bazen siyah gül yeni bir başlangıçla ilişkilendirilir.

Yas ve Ölüm

Siyah gülün pastel rengi yoktur ve mistik ve doğaüstü bir his veren doğal olmayan çiçeklerdir. Kara güller ayrıca yas ve ölümün sembolü olarak kabul edilir. Sevgi dolu bir kişinin ölümündeki cenazesini ve mezarını örtmek için kullanılırlar. Bir daha geri gelmeyeceği bir yere giden kişiye de siyah gül verilir. Aynı zamanda üzüntünün ve son karşılaşmanın sembolüdür.

Kara Gül Yas ve Ölümle Bağlantılı İlişkinin Trajik Sonu

Bir ilişki sevgi bakımı ve mutluluğa dayanır ve bu ilişki için kimse siyah gülü kullanamaz çünkü bu durumda insanlar kırmızı gül kullanır. İlişkinin trajik sona ermesinde siyah gül kullanılır. Sadece aşkın sonunu göstermekle kalmaz, aynı zamanda arkadaşlığın, kariyerin ve hatta başarısız olursa bir fikrin sona erdiğini gösterir. Böylece, sevdiklerinizden siyah bir çiçek aldığınızda, ilişkinizin başarısız olduğunu ve bittiğini anlayın.

siyah gül resmi
siyah gül nasıldır

Kötü Alışkanlıkların Yeniden Doğuşu

Siyah gül sadece herhangi bir şeyin veya insanın veya ilişkinin ölümünü veya sonunu simgelemekle kalmaz, aynı zamanda anka kuşunun yaptığı gibi yeniden doğuşu da sembolize eder. Bu siyah çiçekler her zaman ölüm ve üzüntünün sembolü olmamakla birlikte yeni bir yaşamın başlamasının sebebi olabilir,

Olumlu düşünüyormuşuz gibi, yaşlı ve hasta bir insan kendisi ve ailesi için üzüntü sebebi olabilir. Yani o hasta kişi öldüğünde, kendisi ve ailesi için büyük bir rahatlık olacaktır. Bu nedenle siyah güller, yaşamda herhangi bir endişe veya depresyon olmadan özgür yaşamın başlangıcını da sembolize eder.

Politikada Kullanım

İngiltere tarihinde kara gül, küresel politikalardaki anarşist hareketler için de sembolize edildi. Aynı zamanda, İngiltere’nin telif haklarını göstermelerine izin vermediği kısıtlı süre boyunca İrlanda’yı da ifade etti.

“Siyah Gül Ne Anlama Gelir? Çiçeklerin Sembolik Anlamı” ile ilgili yukarıdaki bilgileri beğendiyseniz, lütfen aşağıdaki yorum kutusunda bize fikir ve önerilerinizi iletin.

Siyah; matemin, hüznün ve karamsarlığın rengidir.
Fransa kökenli olduğu da söylenilen siyah güller şu an için dünyada sadece ülkemizde, Şanlıurfa ilinin Halfeti ilçesinde doğal yollar ile yetişebiliyor.
Ortalama bir gül en fazla 10 lira iken siyahının fiyatı 100 liraya kadar çıkabiliyor hatta çok özenli bir süsleme (aranjman) istenirse ücret daha da yükseliyor.
Kara gülün en siyah açtığı dönem ekim ve kasım ayları

Bir önceki çiçek yazımız olan Harika Pembe renk çiçekler ve anlamları nelerdir? başlıklı makalemizde pembe renk çiçekler ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.