solmayan güller pahalı mıdır?

Solmayan Gül Çiçekleri Tüm Püf Noktaları

Solmayan gül hediye etme nedenlerimiz

Solmayan gül çiçekleri çok yakın zamanda hayatımıza girmiş olsalar da güllerin yüzyıllardır bıraktığı tesir ile onları çok sevmemizi sağladılar. Uzun süreli hayatta kalmaları ve dokularının bozulmaması onların harika bir hediye olmasına yol açtı. Çiçeklerin gözdesi olan solmayan güller son zamanlarda satış rekorları kırıyor. Kız isteme çiçeği, yıl dönümü hediyesi, evlilik teklifi çiçeği gibi çok önemli tören ve günlerimiz için en değerlilerimize takdim edebileceğimiz en güzel çiçeklerdir.

Solmayan güller ile henüz tanışmamış kişiler onları yapay gül sanabilir. Oysaki solmayan güller canlıdır ve gerçektir. Görünümleriyle nefes kesen güllerin bir de bu şekildeki halini görmenizi tavsiye ederiz.

solmayan gül çiçekleri
solmayan güller canlı mıdır?

Solmayan gülleri birçok neden ile hediye ederiz sevdiklerimize bunlardan birkaçı;

  • Görünümleri nedeniyle harika bir hediye olmaları
  • Özel günlerimize uyum göstermesi
  • Duygu ve düşüncelerimizi yansıtmak için
  • Sevgimizi ifade etmek için,

Ve size daha yüzlerce neden yazabiliriz bu güzel çiçekleri neden hediye ettiğimiz hakkında.

Sevdiklerimize dolmayan gül hediye etmeden önce bakımı hakkında bilgi edinmemiz yararımıza olabilir. Çiçek hediye ederken bakımı hakkında püf noktalar öğrenip alıcımıza iletmek çok ince bir davranıştır. Hediyenin daha uzun süre yaşamasını sağlarız.

Solmayan gül bakımı nasıl yapılır?

Solmayan güller için bakım gerekmez aslında koruma gerekir bu korumalardan birkaçı;

  1. Güllere asla elle temas etmemelisiniz.
  2. Gülleri nemli ya da çok kuru bir ortamda tutmamalısınız.
  3. Güller canlı olduğu için suya ihtiyacı olduğunu düşünüp asla onlara su vermemelisiniz.

Solmayan gül çeşitleri

Solmayan güllerin çok fazla çeşidi olduğunu biliyor muydunuz? Bunlar genellikle kap farklılığı oluşan değişiklilerden kaynaklıdır. Solmayan gülleri yüzük kutusunda, hediye kutusunda teraryum içlerinde görebilirsiniz. Prizma teraryum, altın renkli bir hediye kutusu gibi aranjmanlar içine girerek ne kadar şekilde değiştirseler her kapta çok şık dururlar. Kalp şeklinde yapılmış bir kalp içerisinde yer alan solmayan gülleri teslim alan her bayan çok şanslı olduğunun farkındadır. Solmayan gül fiyatları çok fazla değişkenlik gösterebilir. Bunun nedeni bulunduğu kap, gül sayısı gibi faktörlerden kaynaklanır.

Eğer sevdiklerinize solmayan gül hediye etmek istiyorsanız öncelikle firmalar arasında fiyat karşılaştırması yapmayı unutmayın. İndirimli ürün ve kampanyalardan faydalanarak çok büyük fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Solmayan güller dört yıl kadar yaşayabilirler. Bunun nedeni güllerin solmaması için fotosentez yapmasını engellenir ve dondurulurlar. Dondurulan güllerin ömrü de epeyce uzar. Görünümleri bozulmasın diye birkaç işlemden geçen solmayan gül hazırlanarak alıcılara teslim edilirler.

Güller en özel güllerin en önemli hediyelerinden biridir. Ve her gül renginin bir anlam ifade ettiğini biliyor muydunuz?

solmayan güller pahalı mıdır?
solmayan güller kimlere hediye edilir?

İşte gül renkleri ve anlamları;

Pembe gül anlamı, koşulsuz sevgiyi ifade eden pembe gülleri annenize ya da eşinize tercih edebilirsiniz. partnerinize ilk yıldönümü hediyesi olarak pembe gül hediye edebilirsiniz.

Mor gül anlamı, asalet ve gücü temsil eder. Özellikle 25. Yıl hediyesi olarak seçilir mor güller. Samimiyet, bolluk ve en derin duygularınızı ifade etmek için kullanabilirsiniz.

Beyaz gül anlamı, saflığı ve masumiyeti yansıtır beyaz güller ve çoğu kişi tarafından çok sevilirler. Adına şiirler şarkılar yazdıran güller mis kokuları ile meşhurdur. Herkes güzel kokuları çok sevdiği için hediye olarak çok fazla tercih edilirler.

Kırmızı gül anlamı tutku ve aşktır. Kırmızı güller romantizm demektir. Romantik bir ortam oluşturmak için kırmızı gülleri seçmek harika bir fikir olabilir. Solmayan güller her renk olabilir fakat en çok kırmızı solmayan güller satılıyor. Nedeni en değerlilerimizi mutlu etmek için solmayan gül seçmemizdir.

Güneş ışığından koruyun. Solmayan güllerin uzun süre aynı canlılığı koruması için bulunduğu yer büyük önem taşır. Doğrudan güneş ışığı alan bir yere bıraktığınızda gülün daha kısa sürede solmasına neden olabilirsiniz.
İşlemden geçerek fotosentez yapmasi engellenen solmayan güllerin ömrü bu sayede uzar.2-4 yıla kadar canlı ve taze görünümlerini korurlar.
Güllere asla elle temas etmemelisiniz. Gülleri nemli ya da çok kuru bir ortamda tutmamalısınız. Güller canlı olduğu için suya ihtiyacı olduğunu düşünüp asla onlara su vermemelisiniz.

Bir önceki çiçek yazımız olan Harika Pembe renk çiçekler ve anlamları nelerdir? başlıklı makalemizde pembe renk çiçekler ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.