Turuncu gül anlamı nedir? Hakkında detaylı bilgiler

Turuncu gül anlamı, Ateşi, narenciyi ve canlı gün batımlarını çağrıştıran turuncu güller, mükemmel yaz çiçekleridir. Parlak renkleri ile mandalina rengindeki bu güller, güzel mevsimin sunduğu tüm keyifli anlara canlandırıcı bir enerji getiriyor. Modernliğin ve klasiğin mükemmel bir karışımı olan turuncu gül ile, onları verdiğiniz kişinin gününü aydınlatacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sarı gülün ilettiği dostluk sembolünün kırmızı gülden esinlenen romantizmle karışımı, yeni, daha incelikli ve daha büyüleyici bir sembolü doğurdu: Aşka yavaş yavaş dönüşen bir dostluk sembolü. . Turuncu gül, coşkulu bir mesaj göndermek için mükemmeldir. Sevgi, teşekkürler, arkadaşlık veya tebrik mesajı olsun.

Tatlı ama yoğun tonlar bu çiçeklere eşsiz bir çekicilik katar. Bu sıcak renkli güzelliklerden oluşan bir buket, sevdiklerinize sizin için ne kadar önemli olduğunu göstermek için mükemmel bir hediyedir.

Bahçıvanlar, turuncu güller yaratmak için kırmızı gülleri pembe güllerle geçme fikrini ancak 20. yüzyılın başında buldu. Aniden, geleneksel güle modern ve taze bir stil veren yepyeni bir düğme sahneye girdi.

Turuncu güller, özellikle aydınlık yaz aylarında popülerdir. İster bir tatil sevgilisini onurlandırmak ister en iyi arkadaşınıza mutlu bir doğum günü dilemek isteyin, bir buket turuncu gül, alıcınızın gününü aydınlatacaktır.

turuncu gül
turuncü gül anlamı

Turuncu Gül Anlamı – Gizli Sır

Gül almak çok güzel ve romantik bir hediyedir. Güle bir gizem unsuru ekleyen gizli bir anlam ve tutku havası vardır. Viktorya döneminde bilindiği şekliyle çiçeklerin veya floriografinin dili, çiçeklerle, bitkilerle, bitkilerle ve bunların kombinasyonlarıyla hiç konuşmadan aktarabileceğiniz anlam ve mesajlarla tanınırdı. Kişinin çiçekleri nasıl taşıdığı, diğer çiçekler gruplandırıldıkları bitkilerdir, çiçeğin büyüklüğü ve hatta dikenlerin varlığı veya yokluğu, amaçlanan mesajın karmaşık anlamına eklenmiştir.

Turuncu güller genellikle gizli aşk özlemini sembolize eder. Bir turuncu gül buketi, alıcılarına kesin bir mesaj gönderecek! Turuncu güller, verdikleri enerjiyle gül ailesinin vahşi yavrularıdır. Duygularınız ne olursa olsun: coşku, tutku veya minnettarlık, bir buket turuncu gül mesajı moral ve zarafetle iletecektir.

Turuncu Güllerin Tarihi

Bu renklerin ve anlamların çoğu bugün hala oldukça iyi biliniyor. 1900’lerin başında bahçıvanlar ve gül yetiştiricileri, kırmızı gül ve yabani sarı gülün bir melezini yaratmaya çalıştı. Bu yaratıcı gül yetiştiricilerinin kullandığı gelişmiş hibritleme tekniklerinin kullanılması, turuncu ve turuncu güllerin tonlarını yaratmada başarılı olduğunu kanıtladı. Turuncu güller ton olarak değişebilir ve canlı portakal, şeftali ve mercan gibi renkleri içerebilir.

Turuncu Güllerin Arkasındaki Mesaj

Çiçeklerin tüm dilinin artık standart kullanımda olmadığı yerlerde, güllerin belirli renklerinin anlamları çağlar boyunca taşınmıştır. Tutkuyu simgeleyen kırmızı gül ile dostluk ve mutluluğu temsil etme tarihi olan sarı gül, turuncu gülde birleşti. Bir buket turuncu gül, bir arkadaşlığı daha romantik bir ilişkiye taşıma arzusunu gösterebilir. Tersine, bir buket turuncu gül, bir kişinin başarılarınızdaki gururunu gösterebilir.

Güzel Bir Gül

Turuncu gülün amaçlanan gizli turuncu gül anlamı ne olursa olsun, son derece popüler bir renk haline geldi. Bu renk gül çoğu insan tarafından sevilir. Tutkuyu ve sevgiyi iletmek isteyenler, bu gülün yanı sıra ona çekilen, sıcacık ve güzel renge sahip olan insanları da kucakladı. Turuncu gül, genellikle Cadılar Bayramı tatiliyle ilişkilendirilen popüler bir gül rengi haline geldi. Turuncu renk genellikle sonbaharla ilişkilendirildiği için düğün buketleri ve mevsimlik çiçek aranjmanlarında popülerdir.

Bir Tutku Gülü

Floriografi veya çiçek dili modern çağımızda yaygın kullanımda olmadığından, çiçeklerin gizli anlamını denerken, mesajınızı da ileten bir not veya kart eklemek isteyebilirsiniz. Portakal gülü hediye alan kişi, iletmek istediğiniz sevgi ve gururun ruhunu ve mesajını kesinlikle takdir edecektir. Bu yüzden, romantizminize veya özel günlerinize biraz yetenek arıyorsanız, çiçeklerin dilini kullanmayı düşünün. Şimdi kırmızı güle tutku ve sevgi aktarmada rakip olan güzel turuncu gül.

Turuncu Gül bitkisinin sulaması toprak nemi kontrol edilerek yapılır. Toprak eşit şekilde ıslanacak şekilde sulanmalı, fazla su mutlaka dökülmelidir. Oda sıcaklığında bekletilmiş su ile sulanmalıdır. Yazın günde iki defa, kışın ise daha seyrek sulanmalıdır.
Azotlu gübreler, gül fidanlarında kök, yaprak, dal gibi bölgelerin gelişmesini ve çiçeğin renginin daha albenisi yüksek olmasını sağlar. Fosfor kullanımı turuncu gül fidanlarında, daha güçlü sap ve kök gelişiminin oluşumu ve erken çiçeklenme , tomurcuklarında daha iyi olmasını sağlamaktadır.
Turuncu Güllerde budama zamanı; kış sonu veya ilkbahar başıdır. Yılda bir defa açan güllerin budanması çiçekleri geçtikten sonra yapılmalıdır.

Bir önceki çiçek yazımız olan Harika Pembe renk çiçekler ve anlamları nelerdir? başlıklı makalemizde pembe renk çiçekler ve anlamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.